Вперше в історії: червоний сніг на Закарпатті – люди налякані. Що відбувається?
3 лютого, в неділю, у країнах Карпатського басейну очікуються опади з червонуватим кольором. Це може бути сніг або дощ, — повідомляє Державна метеорологічна служба Угорщини.
Червоні опади — найбільш неприємні на вигляд для людей, бо нагадують кров. У стародавньому світі червоний дощ був символом наближення Апокаліпсису та лякав людей не менше, ніж сонячне затемнення. Про червоні (або криваві) дощі писали такі авторитетні стародавні хроністи, як Гомер і Плутарх.
У XIX столітті вони були вже більш строго задокументовані, і їх спостерігали в Італії, Греції та південних областях Іспанії.
Між тим, причина цього явища — всього лише домішування до звичайного дощу червоного пилу, який складається з найдрібніших організмів червоного кольору. Утворюється такий пил в Африці, після чого переноситься пасатами в Європу.
У квітні 2005 року протягом декількох днів помаранчеві дощі пройшли в Україну – у Миколаївській області та в Криму. Кольорові опади спостерігали також в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях. Українські синоптики заявили, що помаранчевий колір дощ отримав внаслідок урагану – вітер приніс частинки пилу з Північної Африки.
У травні 2013 року на Закарпатті випав червонуватий дощ з піском. Люди, які потрапили під нього, відзначали, що краплі мають дивний буро-коричневий колір, що чітко видно на одязі та автомобілях.
Подібне сталося у краї в 2005 році на Великоберезнянщині, коли тут випав жовтий сніг. За словами експертів, його приніс сильний вітер з Європи, найімовірніше — з боку Угорщини.
Історія кольорових опадів: червоний сніг на Закарпатті та чорний дощ у Югославії