Люди дізнались про діючу схему для отримання субсидії, потрібно лише виписати…

— У мене в квартирі була прописана внучка. То я її 31 травня виписала. Її батькам субсидія не положена, мають гарну зарплату, — розповідає черкаска 64-річна Віра Гаврилюк.

— До управління соцзахисту здала декларацію. Вказала пенсію і що здаю в оренду два паї. Загалом маю 4 гектари землі. Сказали, щоб писала заяву призначити субсидію з червня. Травень випадає. При мені жінка питає соцпрацівницю: «Чоловік ніде не працює. Маємо дитину. Як писати в декларації?» А та відповідає: «Декларації не треба заповнювати. Сідайте і пишіть заяву про відмову від субсидії до жовтня. Вам до того часу пільг не буде. Ось постанова. А далі будемо вирішувати, чи положена вашій сім’ї субсидія». Жінка була в шоці — як житимуть. То в соцзабезі порадили, щоб її чоловік знайшов роботу. У моєї подруги в квартирі прописані донька і внучка. Вона брала довідку, що не проживають із нею. Свідки підписувалися. А в собезі сказали, виписуйте дітей — тоді буде вам субсидія.

71-річному Григорію Литвину зі Сміли на Черкащині відмовили в допомозі на оплату комуналки.

— Живу сам. У квартирі прописана ще донька Зіна. Їй 45 років. З чоловіком розлучилася і поїхала в Київ, там живе 10 років, — розповідає пенсіонер. — Працює неофіційно торговим представником. Знімає квартиру. Мені не може допомогти. Сама ледве кінці з кінцями зводить. Навпаки — я їй передаю раз на тиждень-два сумку з продуктами. У соцзахисті сказали: «Хай вам донька висилає гроші — і буде чим платити за комунальні». А що діти винаймають житло, платять такі сумашедші гроші і квартплату, те до уваги не беруть. Я не писав заяву про відмову від субсидії до жовтня. Чого я буду це робити, якщо нуждаюся. Кажуть, собезам дали завдання відмовити половині людей.

62-річна Раїса Карпенко з Кропивницького живе у приватному будинку з чоловіком 67-річним Іваном Петровичем.

— Чоловік був прописаний у селі, а я тут. Раніше отримувала субсидію. Тепер понесла в соцзахист довідку про склад сім’ї, а працівниця каже: «Пишіть: незаміжня». А я кажу: та ні, заміжня. Тільки зареєстрована в хаті одна, — говорить Раїса Карпенко. — То я наступного дня приписала чоловіка у Кропивницькому. Так буде краще. Норми по газу дадуть на двох людей, води так само. Електрики по субсидії раніше виділяли 90 кіловат на сім’ю. Тепер буде 70, плюс на кожного прописаного 30 кіловат. Газу на літо раніше давали 18 кубів, а зараз на чотири чи шість зменшили. На опалювальний сезон у місяць — 360 кубів. У собезі розповідають, що ходитимуть із перевірками до людей, які отримують субсидію. Дивитимуться, хто насправді там живе, в яких умовах.

— Два роки отримувала субсидію. Один раз подала документи, і потім автоматично проводився перерахунок на літо й зиму, — каже 35-річна ­Наталія Гуцуляк з Івано-Франківської області. Назву села і район просить не вказувати.

— Маю двох дітей. Роботи в селі нема. Їжджу до Польщі збирати полуницю. Основним доходом раніше була допомога з інвалідності колишнього чоловіка. Субсидія виходила без проблем. Коли розлучилася, прийшла подавати документи заново. А в мене їх не приймають. Синові в лютому виповнилося 14 років, ID-картку ще не встигли оформити. Без неї ніяк. Та навіть з усіма документами субсидію на літо не отримала.

З травня умови нарахування змінилися. Праце­здатні громадяни мають бути офіційно оформлені на роботі. Або треба стати на облік у центрі зайнятості. За логікою чиновників, якщо людина не працює і не зареєстрована як безробітна, значить, має достатньо неофіційних доходів. Кожному приписують дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів. Це приблизно 5,5 тисячі гривень на місяць. До того ж треба обов’язково хоча б тричі за півроку сплатити всі податки з цих доходів. Мені дорахували ще й аліменти на дітей. Субсидія не вийшла. На біржу я стати не можу — маю земельний пай, рахуюся членом селянського господарства. А таких не реєструють. Недавно знайшла роботу в райцентрі, платять мінімалку. Обіцяють оформити офіційно. Сподіваюся, на зиму субсидію таки отримаю. Бо щомісяця напалюю 300 кубів газу. Без пільг — уся зарплата піде на оплату.

gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *