Терmіново! Світ за секунду від катаsтрофu: щойно почалась війна між двома ядернuми країнамu

Індія завдала авіаудару по бойовиках у пакистанському місті Балакот. У відповідь Пакистан знищив два індійських військових літаки.Конфлікт може ускладнитись тим фактом, що і Пакистан, і Індія є ядерними державами.

Влада Індії заявила, що удар був попереджувальним після нападу смертника, який стався напередодні. За словами міністра закордонних справ країни Віджая Ґокхале, бойовики планували нові атаки в Індії, пише “Радіо Свобода”.

 

Операцію провели за 80 кілометрів від лінії розмежування, яка фактично є кордоном між підконтрольними Індії і Пакистанові частинами регіону Кашмір. В авіаційному ударі брали участь 12 літаків “Міраж-2000”.

Внаслідок авіаудару, за даними індійської влади, було знищено багато бойовиків, включно з їхніми ватажками.

Пакистан оцінив такі дії Індії як вторгнення на територію держави, заявивши, що удар здійснили по лісовій місцевості, де бойовиків не було. Тож підняв власні бойові літаки для самооборони. Так, два винищувача Індії було ліквідовано, захоплено двох пілотів.

При цьому події, що відбуваються в спірному районі, супроводжуються великою кількістю фейковий вкидань, фото та відеоматеріалів, які не мають нічого спільного з нинішньою ситуацією.

Індія підтвердила втрату свого літака, який намагався запобігти атаці пакистанського літака в Гімалайському регіоні. Крім того, влада Індії заявляє, що один пілот зник, а пакистанський літак F-16 був збитий.

Авіаудар, завданий Індією по території Пакистану, став першим за 48 років – з часу останньої війни між країнами у 1971 році.

Як повідомляє радіо Свобода, управління цивільної авіації Пакистану повідомляє про закриття повітряного простору країни для комерційних авіарейсів «до подальших розпоряджень».

Водночас влада Індії, за повідомленнями, закрила кілька аеропортів на півночі країни і в Кашмірі.

Напруженість між Ісламабадом і Нью-Делі зросла після нападу смертника в Кашмірі, внаслідок якого загинув щонайменше 41 індійський поліцейський. Відповідальність за напад взяло на себе базоване в Пакистані угруповання “Джайш-е-Мохаммад”. Індія звинуватила Пакистан через цей напад, заявивши, що влада сусідньої країни сприяє бойовикам. Ісламабад звинувачення відкидає.

Індія вже давно звинувачує Пакистан у підтримці бойовиків у Кашмірі, фактично розділеному головно між Пакистаном і Індією (ще частину утримує Китай). Обидві країни претендують на всю територію і з 1947 року через це вже мали дві війни.

Пакистан відкидає звинувачення, заявляючи, що надає дипломатичну підтримку кашмірській боротьбі за право на самовизначення.

Індія зробила перше випробування ядерного заряду потужністю 20 кілотонн 18 травня 1974 року на полігоні Покхаран у штаті Раджастхан, але офіційно не визнала себе власником ядерної зброї. Це було зроблено лише після підземних випробувань п’яти ядерних вибухових пристроїв, включаючи 32-кілотонну термоядерну бомбу, які пройшли на полігоні Покхаран 11-13 травня 1998 року.

Пакистан провів підземні випробування шести ядерних зарядів 28 й 30 травня 1998 року на полігоні Чагай-Хиллз у провінції Белуджистан як симетрична відповідь на індійські ядерні випробування 1974 й 1998 років.

Індійська балістична ракета «Агні» (Бог вогню)
Згідно з даними Асоціації з контролю над озброєннями, в розпорядженні Індії та Пакистану знаходяться від 120 до 140 ядерних боєголовок. Однак доповідь, підготовлений в 2015 році Фондом Карнегі і Центром Стімсона, говорить, що Індія може поступатися за кількістю ядерних боєголовок Пакистану, який в найближчі п’ять-десять років може наростити свій ядерний арсенал до 350 боєголовок. У звіті Стокгольмського інституту досліджень проблем миру, опублікованому в 2016 році, також зазначено, що Пакистан перевершує Індію за кількістю ядерних боєголовок.

За матеріалами іноземних ЗМІ. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *