Увага! В Україну прийшла нова смертельна хвороба

Які є методи лікування і профілактики небезпечної інфекційної хвороби – лістеріозу, від якого вже помер перший у 2018 році українець? Кому потрібно бути насторожі? Як передається смертельне захворювання? Подробиці повідомляє Бізнес.Медіа з посиланням на   OBOZREVATEL .

Що таке лістеріоз

Лістеріоз – це інфекційна хвороба, що викликається бактерією Listeria monocytogenes. Це одна з найважчих хвороб харчового походження. Вона складно протікає і часто призводить до летального результату . У Європі від цього захворювання вже загинули 10 осіб. Спалахи були зареєстровані в Австрії, Данії, Фінляндії, Швеції та Великобританії.

Хоча випадків захворювання трохи (до 10 хворих на 1 мільйон осіб), ця інфекція становить значну проблему через високу смертність.

Збудники лістеріозу широко поширені в природі – їх можна виявити в грунті, воді і шлунково-кишковому тракті тварин.

Найчастіше бактерії можна виявити в продуктах, які можна довго зберігати в холодильнику, які не піддавалися тепловій обробці. У число харчових продуктів високого ризику входять м’ясні напівфабрикати і готові до вживання м’ясні продукти, м’які сири і рибна продукція холодного копчення.

Форми захворювання і симптоми

У лістеріозу є дві форми – неінвазивна і інвазивна.

Перша – легка, розвивається в основному у здорових людей. Симптоми включають в себе діарею, підвищену температуру, головний біль і м’язові болі. Інкубаційний період неінвазивної форми триває кілька днів. А виникає вона в зв’язку зі споживанням харчових продуктів, що містять бактерії Listeria monocytogenes у великих кількостях.

Друга, інвазивна форма лістеріозу, є більш важкою і характеризується високою смертністю серед хворих – 20-30%. Симптоми включають в себе підвищену температуру, м’язові болі, септицемію і менінгіт. Інкубаційний період триває від 1-2 тижнів до 90 днів.

У зону ризику найчастіше потрапляють вагітні жінки, пацієнти, які отримують лікування в зв’язку з раком, СНІДом та пересадкою органів, літніх людей і дітей грудного віку.

діагностування захворювання

Початковий діагноз лістеріозу ставиться на основі клінічних симптомів і виявлення бактерій в мазках, взятих з крові, спинномозковій рідині, меконій новонароджених, а також фекалій, блювотних мас, харчових продуктів або корму тварин.

Як лікувати

Лістеріоз, діагностований на ранніх стадіях, можна лікувати. Для лікування важких симптомів, таких як менінгіт, використовуються антибіотики. У разі інфекції під час вагітності негайний прийом антибіотиків дозволяє запобігти інфікуванню плода або новонародженого.

як попередити

Ефективним методом боротьби з збудником інфекції вважається теплова обробка продуктів перед їх вживанням. В іншому лікарі рекомендують уникати споживання молочних продуктів, приготованих з непастеризованого молока; м’ясних напівфабрикатів і готових до вживання м’ясних продуктів, а також морських продуктів холодного копчення.

Також лікарі радять уважно читати інформацію про термін придатності і температурах зберігання, зазначену на упаковці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *