Тeпeр Гонтаревій точно кiнeць: Cьоrодні вечером прокуратура прийняла швидке рішення, вкрадені мільярди! Британія не дає притулок
Екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарева і екс-заступник голови АП Олексій Філатов викликані на допит в ГПУ.
Відповідні документи розміщені на сайті Генпрокуратури.
“Філатов Олексій Валерійович … Вам необхідно з’явитися 12.08.2019 о 15 годині 30 хвилин до старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні Кулика К.Г.для допиту в якості підозрюваного в кримінальному провадженні №12013220540000400 від 31.01.2013 за ч. 2 ст. 256, ч.3 ст.209 КК України та участі в інших процесуальних і слідчих діях. ”
“Гонтарева Валерія Олексіївна … Вам необхідно з’явитися 12.08.2019 о 13 годині 30 хвилин до старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні Кулика К.Г. для допиту в якості підозрюваного в кримінальному провадженні №12013220540000400”, – йдеться в тексті повісток.
Варто відзначити, що обох допитуватимуть в якості підозрюваних.
Підозра Гонтаревої стосується розкрадання і сприяння злочинцям, Філатова – легалізації незаконних доходів і сприяння.
Слідчі Генпрокуратури підозрюють Валерію Гонтареву, яка до призначення главою НБУ була співвласницею компанії ICU, і Костянтина Стеценка у скоєнні злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу «за фактом сприяння злочинній організації та пособництві в незаконному заволодінні чужим майном – грошовими коштами ВАТ«Аграрний фонд» – на загальну суму 2,069 млрд грн».
За інформацією слідчих, схему було провернуто в лютому 2014 року шляхом укладення комерційним Брокбізнесбанком липових угод купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з ВАТ «Аграрний фонд» і договорів прямого РЕПО з Національним банком.
В свою чергу, Валерія Гонтарева має намір просити політичний притулок у Великобританії, але це малоймовірно з кількох причин. Яких саме – пояснює керуючий партнер АО “Могильницький та партнери” Максим Могильницький.
Чому Гонтарева не отримає політичного притулку у Великобританії?
Згідно з Женевською Конвенцією 1951-го року, як зазначає адвокат, політичний притулок може просити людина, що має серйозні підстави побоюватися переслідування на території рідної держави. Причиною також може бути політична позиція.
Для отримання статусу необхідно послідовно і фактично повідомити про історію звинувачення.
Важливо також те, чи людина, яка подає документи, просячи притулок у інших країн має судимості у кримінальних справах.
“Якщо, наприклад, людина, розлучившись з Батьківщиною, побувала в інших розвинених країнах, але притулку не просила, а тут раптом надумалась, то британці швидше за все відмовлять”, – підкреслює Могильницький.