ПОЧАЛОСЬ: США перекидають війська на кордон з Росією
Зокрема, плани щодо збільшення числа морських піхотинців в Норвегії з 330 до 700 і переміщення деяких з них ближче до російського кордону викликали різку реакцію з боку Москви, яка назвала ці дії “явно недружніми”.
Спочатку США розмістили морпіхів у Норвегії в 2017 році в рамках підготовки військовослужбовців до ведення бойових дій в зимових умовах. Американські військовослужбовці повинні були покинути норвезьку територію в 2018 році, проте пізніше було ухвалене узгоджене з Осло рішення про продовження терміну дислокації морпіхів до п’яти років. Це перші іноземні війська, дислоковані в Норвегії після Другої світової війни.У МЗС Норвегії підкреслюють, що цей крок не спрямований проти Росії і розміщення в країні військових баз США на постійній основі не буде.
Разом з тим варто відзначити, що президент США Дональд Трамп підписав новий військовий бюджет країни до вересня 2019 року. Документ передбачає заморожування коштів на програму “Відкрите небо”, в рамках якої здійснювалися спостережні польоти військових над територією США та Росії.
Як повідомляють ЗМІ, пункт 1242 бюджету Пентагону передбачає відмову від виділення грошей на фінансування Договору з “Відкритого неба”. Відповідальність за замороження угоди американська сторона поклала на Росію.
Наразі вже відомо, що один з існуючих фондів у США не може бути використаний у наступному році для фінансування вище вказаних польотів. Разом з тим відомо, що обмеження може бути зняте лише при умові, коли президент США доведе конгресменам докази, у який йтиметься про повне виконання Росією умов угоди.
Зокрема, Москва повинна відмовитися від інфрачервоних датчиків, а також радіолокаційного синтезування апертури при польотах над США і ЄС, не використовувати отримані під час виконання спостережних польотів дані в розвідувальних цілях, пояснювати, з якою метою здійснюються обльоти тих чи інших територій.
Більше того у США твердо наполягають на дозволі американським спостерігачам спостережні польоти над Москвою, Калінінгралом та Чечнею.Разом з тим варто нагадати, що договір з відкритого неба був підписаний у Хельсінкі 24 березня 1992 року. Відомо, що на момент підписання у ньому взяли участь 23 країни світу.
У свою чергу Москва ратифікувала документ у травні 2001 року. Згідно з угодою, країни-підписанти можуть здійснювати обльоти територій один одного, щоб упевнитися, що інша держава не веде підготовку до війни і не порушує міжнародні домовленості.
Приїзд Болтона говорить про те, що США займуться вирішенням українського питання, – Трюхан