Недільна нoвuнo, яка пocтaвuлa на вуxa вcю кpaїнy! Порошенко в Сl30 і про oсoбuстy кaмeрy і кoнвoй пoкu в НAБY бoятьcя гoвoрuтu
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник відмовився коментувати можливість допиту або висунення підозри екс-президенту Петру Порошенко .
У Бюро у відповідь на прохання повідомити, чи планують вони запрошувати на допит українського екс-гаранта Порошенко в рамках розслідування «справи Роттердам +» наполегливо мовчать. Про це пише портал ZN.UA.
На брифінгу Директор НАБУ Артем Ситник проігнорував питання щодо допиту Порошенко як того, хто одноосібно приймав рішення про призначення Дмитра Вовка на посаду керівника Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.
Він зазначив, що на відміну від інших правоохоронних органів, «вони з анонсами не працюють»: «Вчора були узгоджені лише перші шість підозр, а далі анонсувати – це не в наших правилах».
Нагадаємо, що 19 липня НАБУ прийшло з обшуками в центральний офіс інвестиційної компанії ICU в Києві в рамках розслідування «справи Роттердам +». А в четвер, 8 серпня, шести колишнім топ-чиновникам було оголошено про підозру у «справі Роттердам +».
Ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіс прийшли до думки «пустити на розбирання» ДТЕК Ахметова. Коли в 2015 році п’ятий президент України почав ухилятися від заздалегідь затвердженого плану, партнери занепокоїлися.
Приблизно в цей же час НКРЕКУ заявила про термінову необхідність переходу до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так з’явився «Роттердам +», за версією слідчих НАБУ, – перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.
Друга частина угоди, за тією ж версією, полягала в купівлі компанією ICU в інтересах Порошенко і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. За проведення операції відповідав топ-менеджер ICU Макар Пасенюк – власник 45% акцій компанії. Після введення «Роттердам +» акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, виросли в ціні на 60% і були успішно продані.