Вeчiрнє звeрнeння Пyтiнa пiдiрвaлo мeрeжy: Вiйнa в Україні зaкiнчuтьcя тiлькu зa yмoвu, якщo вaш пpeзuдeнт пoгoдuтьcя нa…
Перспектива саміту у Нормандському форматі проясниться після розведення сил у Петровському і Золотому та імплементації формули Штайнмайєра в українське законодавство.
Таку позицію Кремля висловив представник Росії при ОБСЄ Олександр Лукашевич, пише пресслужба російського МЗС так як на це погодився президент РФ
Він також заявив про «деякі зрушення» у процесі врегулювання ситуації на Донбасі.
Лукашевич підкреслив, що тепер «м’яч» на боці Києва, оскільки Україна «має здійснити імплементацію» формули Штайнмайєра в законодавство.
«Водночас важливо розуміти, що погодженням її (формули — ред.) тексту у контактній групі не вичерпуються всі необхідні поправки, пов’язані з наданням Донбасу особливого статусу на постійній основі», — стверджує він.
Дипломат сказав, що перспектива проведення саміту Нормандської четвірки «стане зрозумілою після підтвердження СММ ОБСЄ розведення сил і засобів у Петровському і Золотому».
«Виконання цих доручень (розведення та підписання формули Штайнмайєра — ред.) якраз і відкриває шлях для нового саміту Нормандської четвірки». В іншому разі зустріч заради зустрічі навряд чи буде потрібна”, — сказав Лукашевич.
Російський дипломат наголосив, що, на його думку, «в нинішніх умовах не може бути ніякого «плану Б».
1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст формули Штайнмайєра, яка надалі увійде в новий закон про статус Донбасу.
Також Зеленський заявив, що підписання усунуло останні перешкоди для проведення зустрічі в Нормандському форматі.
Формула Штайнмайєра регулює набуття чинності закону про особливий статус Донбасу.
Одразу після погодження формули Штайнмайєра містами України прокотилася хвиля протестів із закликом не допустити капітуляції.