«Порошенко вистрілив собі в ногу»: безпрецедентна подія сколихнула Раду
У мережі розгорнулась справжня «війна» коментрів, через провал сьогоднішнього голосування у Верховній Раді, де мали призначити нових членів ЦВК.
Про це пишуть у соціальних мережах.
Так, користувачі мережі бурхливо відреагували на публічний демарш президентської фракції БПП після провалу голосування.
Зокрема, незважаючи на фактичну відсутність у залі голосувань парламенту представників президентської фракції Рада продовжила свою роботу.
Так, після публічного виходу нардепів від БПП прламент проголосував, за законопроект щодо публікацій законів у офіційних парламентських виданнях №6518 у першому читанні проголосували 240 нардепів.
«Рада чудово голосує без БПП. Даремно хвилювалися, панікери», «Якщо БПП йде із залу ВР і не голосує, значить, фракція імені Петра Олексійовича — більше не парламентська більшість. Тому що більшість працює і зал не залишає. На те вона і більшість», «Порошенко вистрелив собі в ногу», «Парламент у кризі», — пишуть в інтернеті.
Варто відзначити, що сьогодні, 5 липня Верховній Раді не вдалося запустити процес звільнення/призначення членів Центральної виборчої комісії (ЦВК) через те, що в залі були відсутні голоси.
Парубій розповів, що ще вчора до нього звернулися голови фракцій Ради із заявою, що з питань ЦВК їх депутати голосувати не збираються.
«Вчора до мене звернувся ряд голів фракцій з тим, що вони не будуть брати участь у голосуванні сьогодні. Відповідно, це ставить під великий ризик формування ЦВК. Якщо ми під час голосувань та розгляду знімемо старий склад ЦВК, а новий не виберемо, це нас приведе до юридичного колапсу і всю українську державу. Тому я хочу поставити питання на рейтингове голосування. Якщо не буде голосів, це питання буде відкладено. Хоча я глибоко переконаний, що ми не можемо зі старим ЦВК входити в нові вибори», — говорить Парубій.
Врешті-решт, всього 189 депутатів у сесійній залі віддали голоси за розгляд питання, більшість з них з Блоку Петра Порошенка. Висновок був такий — депутати не зможуть голосувати за вище зазначені питання.
Своє небажання голосувати депутати пояснили тим, що нібито була порушена процедура вибору кандидатур. Наприклад, до складу ЦВК повинні входити представники всіх фракцій парламенту. Більше того, вони вказали, що на 13 місць внесено 14 кандидатур, що також, за їхніми словами, порушує процедуру.
Джерело: «Знай.ua«