«Вони нaдтo дoвгo живyть піcля вихoдy нa пeнсiю»: «Cлyгa Нaрoдy» зaявuлa, що пeнcійний вiк збiльшyвaтимyть дo…
Голова парламентського комітету з питань соцполітики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку – неминучий процес, за її словами, вирівняти солідарний рівень пенсій можна тільки шляхом збільшення пенсійного віку.
Третьякова розповіла, що для пенсійної системи орієнтиром є тривалість життя людей, які досягли пенсійного віку, тобто скільки вони живуть з моменту виходу на пенсію до смерті.
«Наприклад, Японія говорить про 72 роки. Ми вже майже як Японія. Зараз у нас 11,3 млн пенсіонерів, з них більше тисячі – це люди, які досягли столітнього віку.
Такого не було навіть за часів СРСР, коли у нас було 16 млн пенсіонерів », – заявила вона.
За словами Галини Третьякової в інтерв’ю Економічній правді, Президент Володимир Зеленський проти підвищення пенсійного віку. «Володимир Олександрович дуже переймається темою пенсійного забезпечення. Не знаю, може, накладе вето на мої законопроєкти. Шляхів у нас два: виходити на пенсію раніше та отримувати пенсію, яка у нас є, або підвищувати пенсійний вік та отримувати більші пенсії”, – зазначила Голова парламентського комітету з питань соцполітики Третьякова.
Поінформувавши, що вирівняти солідарний рівень пенсій можна тільки шляхом збільшення пенсійного віку, Галина Третьякова зауважила, що МВФ, ймовірно, підтримає підвищення пенсійного віку. «Підвищення пенсійного віку – невідворотний процес. Є дослідження Світового банку. У ньому йдеться про те, що у 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи у нас пенсію за формулою будуть отримувати 40% громадян. Усі інші будуть отримувати мінімальну пенсію. Ми включили у солідарну систему ФОП, які сплачують близько 800 грн єдиного податку, а претендують на 1 600 грн мінімальної пенсії. Якщо ми піднімемо прожитковий мінімум до 4 тис грн, то вони теж сплачуватимуть мінімум, а зобов’язань держава візьме на себе в чотири рази більше. Наші діти сплачуватимуть податків більше, щоб утримувати тих, хто сплачує податків менше. Не потрібно було ФОП вводити у систему пенсійного забезпечення. Це можна було робити через 10-20 років. У ЄС почали включати самозайнятих у пенсійну систему з 2000-х років, коли стали багатшими», звернула увагу Галина Третьякова.
Відзначимо, з 1 квітня 2020 року пенсійний вік для жінок збільшиться на півроку і буде становити 59,5 років. З 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок підвищиться до 60 років. Передбачається, що 2028 року пенсія за віком призначається незалежно від віку, якщо у людини є 40 і більше календарних років страхового стажу.