Долар не зупинити! Що буде у вересні, і наскільки він “скочить” у листопаді: прогноз на осінь
Експерти очікують, що в цьому місяці курс гривні стабілізується, але при цьому закликають не розраховувати на зниження котирувань.
Зокрема, фінансовий експерт Юрій Крохмаль розповів, що вже у вересні в Україну почне заходити валютна виручка аграрного сектора. Це допоможе трохи зміцнити курс національної валюти.
«Поряд з цим слід враховувати, що в активний сезон увійдуть і імпортери, а НБУ буде використовувати кожну можливість для поповнення резервів. Тому на сильне зниження котирувань розраховувати не доводиться», – заявив експерт.
У свою чергу, аналітик Олександр Вальчишен відзначає, що крім валютних доходів стабілізації курсу гривні може сприяти риторика американського уряду, який останнім часом неодноразово заявляв про шкоду сильного долара для місцевої економіки. Також благотворно вплине на курс гривні рішення Нацбанку про друге підвищення облікової ставки, про який буде оголошено 6 вересня, відзначає експерт Олег Роляк.
В середньому українські банки орієнтуються на широкий курсовий діапазон в 27 – 29 грн/$ в цьому місяці.
«Ми ще не знаємо, яким буде рішення МВФ і в якому часовому періоді. Те, що озвучується уповноваженими органами країни – не більше ніж припущення або побажання», – підкреслив він.
Раніше експерти розповіли про те, чого чекати від курсу долара у вересні. У 2018 році вересня буде складним періодом для національної валюти. Перед опалювальним сезоном нарощуються обсяги запасів газу, активніше витрачається валюта на зростаючий імпорт. Тому долар традиційно дорожчає на початку осені – і так уже кілька років поспіль.
Хоча зростання курсу долара досить плавне, без шокуючих стрибків, проте склалася ситуація, при якій відчувається нестача готівкового долара. Це пов’язано з тим, що банки притримують валюту, розуміючи, що нижче курс вже не опуститься, і чекають, коли її можна буде продати за вищою ціною.
Загалом, Прогнози експертів на вересень не тішать. Гривня продовжить повільну девальвацію, але темп її знизиться. Все через те, що на національну валюту перестане діяти ряд серпневих факторів.