Людей просто кuнyлu під поїзд: На роботу пішки, садки і школи не відкриють: Шмигаль розповів, як Україна буде виходити з кaрaнтuнy
В уряді утвердать, що в Україні поки вдається стримувати Коронавірусние інфекцію, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про план виходу з карантину , який був введений в країні ще 12 березня. Про це пише tsn.ua.
В уряді оприлюднили інформацію про поступове плані виходу з введених раніше обмежень, згідно з яким держава скасує карантин в п’ять етапів. При цьому транспортний пасажирське сполучення буде дозволено тільки в останню чергу.
Згідно з повідомленням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаль старт виходу з карантину намічений на 11 травня, якщо епідеміологічна ситуація в країні не буде погіршуватися. Впровадження кожного з етапів стане можливо при чітко регламентованої динаміці поширення COVID-19 серед українського населення.
“Кожен етап має чіткі індикатори та залежить від динаміки поширення захворювання”, – зазначив Денис Шмигаль.
Впровадження першого етапу стане можливим, якщо протягом 10 діб поспіль співвідношення нових випадків інфікування буде зберігати колишні показники або відхилиться не більше ніж на 5%. У цій ситуації уряд дозволить українцям відвідування всіх зон відпочинку, парків та прибережних зон, зароблять салони краси, автомийки, веломагазинів, а також буде дозволена торгівля непродовольчими товарами і запрацює сфера юридичних послуг.
Другий етап влади впровадять, якщо на протязі і доби 10 буде спостерігатися тенденція до зниження нових випадків захворювання, а кількість людей, які видужали не буде зменшуватись або почне збільшуватися. При цих умовах відкриється сфера побутових послуг, учні старших класів повернуться до навчання, а кафе зможуть обслуговувати клієнтів, продаючи їжу на винос. Також запустять роботу кінотеатри під відкритим небом, спорт-зали, готелі.
На третьому етапі кількість громадян, які одужали, повинна перевищувати вдвічі статистику нових випадків інфікування, а в лікарнях повинно бути не більше 10% пацієнтів з коронавирусной інфекцією.
На четвертому етапі щоденна кількість зараження контактних осіб в межах області має становити не більше 5%.
На п’ятому етапі зняття обмежень новим випадкам інфікування можуть фіксуватися тільки в осіб, які в’їжджають в країну.