А ось тепер Путіну точно кiнeць: Сьогодні високий суд Лондона опублікував досьє з компроматом на главу Кремля

Високий Суд Лондона в ході слухань у справі про вбивство Олександра Литвиненка опублікував конфіденційне досьє на главу ФСКН Віктора Іванова, складене колишнім полковником ФСБ Юрієм Швецем на замовлення Литвиненко. На думку Діна Еттью, колишнього глави британської компанії Titon, для якої призначалося досьє, воно то і могло стати причиною вбивства Литвиненка. У документі міститься інформація про кримінальні зв’язки не тільки Віктора Іванова, але і Володимира Путіна.

Переклад досьє.

Повний текст документа
Іванов Віктор Петрович народився в Новгороді. Паспорт ……….

З 1995 по 1997 проживав за адресою ………… ..

З 1997 по 1999 проживав за адресою ………… ..

З 1 січня 2004 постійно зареєстрований за адресою ………… ..

в 1971 закінчив Ленінградський електротехнічний інститут зв’язку, факультет радіозв’язку.

У 1978 закінчив Вищі курси КДБ.

Одружений, має дітей.

Дружина: Іванова Віра Василівна

Син: Іванов Ярослав Вікторович

Мати: Іванова Надія Михайлівна

Згідно з офіційною інформацією адміністрації Санкт-Петербурга, власниками квартири, розташованої за адресою ……………., Є зведена сестра Іванова Жанна Романова, її чоловік Чігідін Олексій Валентинович і Іванова Надія Михайлівна (мати Іванова)

За даними МВС Росії, в кримінальному плані Іванов чистий. Як і у випадку з Шуваловим, це означає, що звинувачення в кримінальних злочинах і адміністративні правопорушення Іванову ніколи не пред’являлися. Як і у випадку з Шуваловим, це не означає, що Іванов ніколи не порушував російський закон. Так само, як і Шувалов, Іванов займається приватним бізнесом, що для урядовця протизаконно. Російські офіційні особи часто нехтують цим законом, оскільки відчувають себе недоторканними. Однак, як показує радянська історія, умови можуть змінюватися.

Офіційно Іванов не володіє автомобілями.

Історія роботи Іванова:

1971-1977: інженер науково-виробничої асоціації «Вектор»

1977-2000: служба в КДБ. У 1987-1988 службове відрядження до Афганістану.

У 1988-1994 служив в Ленінградському управлінні КДБ (пізніше – ФСБ). Остання посада – начальник відділу по боротьбі з контрабандою.

У 1990 році спільно з Юрієм Новолодская (петербурзьким юристом, головою Балтійської колегії адвокатів) заснував Фонд ділового співробітництва «Базис», де обіймав посаду генерального директора. Іванов рапортував своїм начальникам, що фонд був створений для оперативних потреб КДБ. Це була брехня. Насправді це було приватне підприємство, яким Іванов керував всупереч закону і внутрішнім правилам КДБ.

У грудні 1990 року спільно з Борисом Гризловим і Валентином Чуйкин він заснував мале підприємство «Блок» і став його директором. Він знову збрехав начальству, що підприємство створене для оперативних потреб КДБ, і керував ним всупереч закону і правилам КДБ.

Згідно зі статутом, компанія «Блок» займалася переробкою вторинної сировини і туризмом. Крім того, Іванов включив до статуту компанії «науково-дослідну і консультативну діяльність». Однак компанія ніколи не займалася наукою, а що стосується консультативної діяльності, то консультував Іванов в основному Тамбовську злочинне угруповання і її лідера Володимира Кумарину.

У жовтні 1994 року Іванов був відправлений у відставку в званні полковника і став начальником управління адміністративних органів мерії Санкт-Петербурга. Мер Анатолій Собчак призначив Іванова на цю посаду за рекомендацією свого помічника Володимира Путіна. Іванов займав цю посаду до червня 1996 року і пішов неї, коли Собчак програв вибори Володимиру Яковлєву.

З 1996 по 1998 рік Іванов був генеральним директором АТ «Телеплюс», в число засновників якого, крім російських компаній, входила American International Telcell Inc., дочірня компанія транснаціональної корпорації Metromedia. «Телеплюс» займався супутниковим телемовленням і транслював 30 каналів, в тому числі CNN та Euronews.

Коли Путін став директором ФСБ, він призначив Іванова на ключову позицію начальника Управління власної безпеки ФСБ.

З квітня 1999 до січня 2000 року Іванов був заступником директора ФСБ, начальником Департаменту економічної безпеки; він відповідав за боротьбу з організованою злочинністю в сфері підприємництва. У той час ФСБ освоїла методи, перш застосовувалися організованими злочинними угрупованнями: рекет, вимагання, захист «дружніх» компаній і руйнування «недружніх».

5 січня 2000 року виконуючий обов’язки президента Путін призначив Іванова заступником голови адміністрації президента; на цій посаді він курирував кадрову політику.

Крім того, Іванов курирував Комісію з помилування при президенті; вона складала списки засуджених, які могли бути помилувані Путіним. У 2001 році в доповідній записці на ім’я Путіна Іванов звинуватив комісію в «м’якому» підході »і запропонував ввести до її складу« професіоналів ». Голова комісії Анатолій Приставки висловлював занепокоєння з приводу того, що складаються комісією списки «фільтрувалися» Івановим.

У 2001 році Іванов очолив міжвідомчу робочу групу з імміграційним законодавством. У 2002 році група розробила новий закон про громадянство, який перетворив 20 млн. Етнічних росіян, які жили на території колишнього СРСР за межами Росії, в іноземців. Крім того, згідно з цим законом, десятки тисяч російських військовослужбовців, розквартированих в інших країнах колишнього СРСР, виявилися особами без громадянства. Закон був прийнятий Федеральними Зборами, але пізніше в нього були внесені істотні поправки через обурення в суспільстві, яке він викликав.

З червня 2002 року Іванов – голова ради директорів концерну «Алмаз-Антей», що виробляє системи ППО С-300. На пост генерального директора компанії Іванов призначив свого помічника Ігоря Климова. У 2003 році Климов був убитий.

У квітні 2004 року Путін реорганізував адміністрацію президента; у її голови Дмитро Медведєва залишилося тільки два заступники – Владислав Сурков і Ігор Сечин. Іванов був призначений помічником президента.

З липня 2004 року він голова міжвідомчої робочої групи з розробки концепції національної стратегії по боротьбі з нелегальними доходами.

16 червня 2004 він призначений заступником голови президентської комісії з адміністративної реформи.

4 листопада 2004 року він був обраний головою ради директорів «Аерофлоту».

професійна еволюція

Хоча останнім постом Іванова в КДБ був начальник відділу по боротьбі з контрабандою, більшу частину часу в Ленінградському управлінні КДБ він працював з кадрами. КДБ направляв в службу кадрів тільки тих офіцерів, які були непридатні до польової роботи в якості оперативника або аналітика. Це була свого роду звалище, безнадійний і сумовитий кінець професійної кар’єри. Інші співробітники КДБ ставилися до кадровикам з презирством. Кадровики у відповідь збирали компромат на колег і руйнували їх кар’єри. За час роботи в кадровій службі у Іванова сформувалося кілька особистих правил: праві завжди ті, у кого більше прав (в бюрократичному сенсі); ніколи не треба проявляти ініціативу – той, хто її виявить, повинен буде її здійснювати і в результаті буде покараний за невдачу. Його підхід до кадрів був таким: «Нам не потрібні світлі голови в КДБ. те,

Колишній начальник Іванова по Ленінградському управління КДБ описував його як тихого людини, ніколи не виявляв ініціативи, це був свого роду «пан Ніхто».

Дворічна робота в Афганістані підтвердила цю оцінку. КДБ направляв до Афганістану тільки тих офіцерів, які були марні для роботи в СРСР і в зовнішній розвідці.

Все змінилося в кінці 1980-х, коли КДБ дав своїм офіцерам вказівку займатися бізнесом і залучати до цього будь-яких корисних людей, включаючи злочинців, які в ті часи були єдиними, хто знав, як працює ринок, по крайней мере, чорний.

Виконуючи наказ, Іванов встановив ділові зв’язки з Тамбовської злочинним угрупованням і її лідером Володимиром Кумаріним. Тамбовська ОЗУ вела битву не на життя, а на смерть з іншого могутньої бандою – Малишевський – і її лідером Малишевим. У цій гангстерської війни Іванов став на бік Кумарину і допоміг його угрупованню перемогти. Основним активом, за який вони билися, був Санкт-Петербурзький морський порт, який використовували як перевалочну базу при перевезенні колумбійських наркотиків в Західну Європу.

В результаті цього сумнівного ділового співробітництва Іванов придбав частку в капіталі Санкт-Петербурзького морського порту, і цим бізнесом він керує досі. З іншого боку, в середині 1990-х Тамбовська ОЗУ трансформувалася в холдинг з безліччю філій і дочірніх компаній.

За іронією долі, поки Іванов співпрацював з бандитами, його перевели до відділу по боротьбі з контрабандою і призначили його начальником. Його колишні підлеглі описують його як самодура, грубого, авторитарного і впертого.

Це були часи, коли межа між співробітниками правоохоронних органів і професійними злочинцями часто була дуже тонкою.

Коли Іванов співпрацював з бандитами, йому допомагав Володимир Путін, який відповідав за зовнішньоекономічні зв’язки в мерії Санкт-Петербурга, очолюваної Анатолієм Собчаком.

Сам Путін в ті часи не було абсолютно чистий перед законом. Так, 12 червня 2000 року голова СБУ (Служба безпеки України, спадкоємиця КДБ) Леонід Деркач склав секретну доповідь президенту Леоніду Кучмі, заснований на документах, які, як стверджує Деркач, були отримані СБУ в Німеччині. Згідно з цими документами, німецька компанія SPAG з відома Путіна відмивала гроші колумбійського наркокартеля, вкладаючи їх в петербурзьку нерухомість. Путін був членом «комітету радників» SPAG, а Володимир Кумарин був членом ради директорів однієї з дочірніх компаній SPAG. Кучма дав Деркач вказівку усно поінформувати про це американців.

Це були дивні часи. Іванов, глава департаменту ФСБ, який боровся з контрабандою, співпрацював з Тамбовської ОЗУ, допомагаючи їй отримати контроль над Санкт-Петербурзьким морським портом. Морський порт бандити використовували для перевезення наркотиків до Європи. Путін в мерії консультував компанію SPAG, за деякими відомостями, відмивають в Петербурзі гроші колумбійського наркокартеля. Кумарин, лідер Тамбовської ОЗУ, був в раді директорів дочірньої компанії SPAG.

У ці часи і склалися особливі відносини між Путіним і Івановим.

Коли Путін був призначений директором ФСБ, він отримав холодний прийом у частині керівництва ФСБ в Москві. Як і Іванов, він був невдахою в КДБ, і його призначення сприймалося вищими чинами КДБ як образу.

Путін негайно призначив Іванова начальником управління власної безпеки ФСБ і дав йому завдання вичистити спецслужбу. Люди, які працювали в ті часи під керівництвом Путіна, кажуть, що Іванов виконав місію «Великого інквізитора». Протягом декількох місяців Іванов був, ймовірно, єдиною людиною в ФСБ, якому Путін довіряв. Спецслужба була деморалізована і практично паралізована.

Коли Іванов керував кадровою службою Кремля в 2000-2004 роках, він став співавтором так званої «башкирської виборчої технології». Ця «технологія» полягає в тому, що потенційному переможцю виборів, якщо він не влаштовує Кремль, відмовляють в реєстрації або ж його знімають з виборів по ходу кампанії. Ця «технологія» під керівництвом Іванова була застосована на виборах губернатора Саратовської області, губернатора Ханти-Мансійського автономного округу, губернатора Курської області, голови адміністрації Комі-Пермяцкого автономного округу, мера Сочі, губернатора Приморського краю, губернатора Нижегородської області, губернатора Ростовської області, президента Якутії, президента Північної Осетії, президента Інгушетії, мера Нижнього Новгорода, мера Кизила, мера Новоросійська, глави адміністрації Омської області, президента Чечні,

особисті характеристики

Партнери Іванова по бізнесу характеризують його як дуже складної людини. Він надзвичайно скритний. При веденні переговорів він вміє направляти їх у потрібне йому русло і маніпулювати співрозмовником.

Де б Іванов не працював, він навмисно відновлював людей один проти одного, таким чином створюючи недружню середу, в якій він міг би домінувати, «дозволяючи» конфлікти, створені ним самим.

Він прагне отримати особисту вигоду майже з будь-якої події і з відносин з будь-якою людиною. Він не любить проекти, які не приносять йому прибутку, і майстерно уникає таких доручень. Іванов намагається встановити «братні» стосунки з людьми, які йому потрібні. Тим не менш, він дуже вразлива і не схильний легко прощати образи.

Він чудово розуміє баланс сил навколо нього, визначає прихованих лідерів (що особливо важливо в сюрреалістичному світі російської бюрократії) і прекрасно вміє використовувати свої знання до своєї особистої вигоди.

Кращий спосіб мати справу з Івановим – тримати його на відстані і не дозволяти йому зближуватися з вами, тому що при ближчому знайомстві ви ризикуєте його чимось образити, а скривджений Іванов може бути найнебезпечнішим ворогом.

Хоча це протизаконно, Іванов продовжує займатися бізнесом в Санкт-Петербурзі; його бізнес пов’язаний з нафтою і морським портом.

Джерела, знайомі з Івановим, називають його «рукою, що приводить речі в порядок».

Він агресивно користується своїми контактами в російських органах влади та ЗМІ. Це дозволяє йому не допускати витоків негативної інформації про нього. Якщо ж такий витік трапляється, він завжди намагається знайти винного і покарати його.

Іванов мстивий. Він був одним з організаторів атаки на ЮКОС і Михайла Ходорковського. Колишній помічник Іванова розповідає, що вороже ставлення до Ходорковському склалося в Кремлі, коли той публічно сказав Путіну, що його петербурзькі колеги провертають брудні оборудки з нафтою, щоб профінансувати наступну президентську кампанію. Іванов був одним з тих «колег», і він доклав усіх зусиль, щоб відкрити кримінальну справу проти Ходорковського, домогтися суворого вироку і зробити перебування Ходорковського в колонії якомога важчим.

Іванов користується прямим доступом до Путіна, що дозволяє йому здійснювати його бізнес-проекти.

Встановлення ділових зв’язків з ним може принести користь бізнесу, хоча не додасть симпатій серед російської еліти, яка Іванова недолюблює. Багато представників нового покоління російських лідерів розглядають Іванова як реліктову фігуру, більш відповідну до сталінських часів, ніж до сучасного оточення.

Джерело, працював з Івановим, розповів, що у нього латентний комплекс неповноцінності. Очевидно, він розуміє, що його інтелект невисокий, і компенсує це інтригами в візантійському стилі; на цьому грунті він відчуває себе впевнено.

хобі:

Іванов любить полювати і колекціонує старовинні книги. Цікавиться історією, особливо військової тактикою. Любить отримувати подарунки, особливо цінні документальні книги і дослідження на військові теми, але не художню літературу.

Оригінал документу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *