Чому волада це замовчує??? Cьoгoднi cтpaшнa зaгрoзa нaвucлa нaд Україною. Бiдa в Чoрнoбuлi: дeсяткu тuсяч українців зaхвoрiють на рaк, розкрито cтpaшнy пpaвдy
Саркофаг, який в поспіху побудували над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС, може привести до катастрофи
Як повідомляє The Sun, обрушитися в будь-який момент. І щоб уникнути біди його потрібно терміново знести і побудувати новий.
Саркофаг був побудований після катастрофи 1986 року в екстреному порядку. Зараз він вимагає серйозних відновлювальних робіт, оскільки має дуже високу ймовірність руйнування.
Контракт на проведення нових робіт, які будуть коштувати 78 мільйонів доларів, вже підписаний. Демонтаж старого саркофага повинен бути завершений до 2023 року, а очищення території під ним триватиме до 2065 року.
За даними експертів, до цього часу на рак через опромінення захворіє ще 40 тис. чоловік.
“Під час турів в чорнобильську зону гіди щоразу змушені говорити туристам, більшість з яких іноземці, що кульові отвори на історичних будівлях в центрі евакуйованого міста залишили не сталкери під час полювання на мутантів і зомбі, а бійці Національної гвардії України (НГУ) під час стрільб”, – сказано в матеріалі Німецької хвилі.
Українці мало знають про тренування НГУ на забрудненій радіонуклідами місцевості. Рідкісні згадки сьогодні можна побачити в ЗМІ, а чи не єдине повідомлення про них в офіційних виданнях з’явилося в кінці січня 2018 року: це було посилання на пост в Facebook директора компанії “Чорнобиль-тур” Ярослава Ємельяненка.
“Кажуть, знову стрілятимуть. Місто Прип’ять закрите. Без будь-яких попереджень. Туристів не пустили на локацію, за відвідування якої вони заплатили гроші. А деякі тільки заради цього і прилетіли в Україну”, – скаржився тоді Ємельяненко.
Хоча в 2019 році силові відомства попереджали туристів про те, що 30 травня Прип’ять буде закрита для відвідування “у зв’язку з проведенням режимних заходів”. У прес-службі Нацгвардії правда не захотіли розповідати, коли в Чорнобильській зоні проходили навчання.