Дeпyтaтu щoйнo cвoїм гoлoсyвaнням пoстaвuлu крaпкy щoдo пeрeвeдeння гoдuннuкiв

На засіданні парламенту депутати проголосували за скасування практики переведення годинника, але тільки з 2021 року. Тому перехід на літній час в Україні відбудеться у неділю, з 28 на 29 березня. У цю ніч о 03.00 українці переведуть стрілки годинника на годину вперед.

Україна перейде на літній час в останню неділю березня й стрілки годинників потрібно перевести на одну годину вперед. Чому ми переводимо стрілки годинника два рази на рік і як знизити наслідки переведення годинників.

Переведення годинників в Україні проводиться двічі в рік і це практикується ще з 1981 року. У 1996 році було прийнято постанову Кабінету міністрів України “Про порядок обчислення часу”, де був регламентований порядок переведення часу – останню неділю березня та остання неділя жовтня. Відповідно, переводити стрілки годинника на одну годину вперед українці будуть в ніч з 28 на 29 березня 2020 року. За традицією це варто зробити в третій години ночі, але можна і рано вранці.

Важливо пам’ятати, що електронні гаджети переводять годинник самостійно, і вже 29 березня весь графік транспорту курсуватиме по літньому часу.

Головна причина переведення часу, яка називалася раніше – це економія електроенергії. Першими цю практику освоїли англійці, а потім переведення годинників стали практикувати та в інших країнах. Проте з часом економія стала абсолютно незначна – 1-3%, оскільки в сучасному світі кардинально змінився розвиток енергоресурсів.

Від переведення годинників відмовилися багато країн, такі як Бразилія, Китай, Японія, Ісландія, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Азербайджан, деякі штати США і більшість країн Африки.

В Україні вже кілька разів намагалися відмовитися від переведення годинників і реєстрували різні законопроєкти, однак вони не одержали підтримку. На засіданні Європарламенту депутати проголосували за скасування практики переведення годинника, але тільки з 2021 року. Однак і це було не останнє голосування, а лише єдина позиція, яка стала основою дискусії в Європарламенті. Вважається, що адаптованим часом для жителів України є постійний зимовий час, а переведення годинників на літній – негативно позначається на здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *