ДНО ПРОБИТО! Влада України відмовляється приймати військові кораблі зі США, бо це шкодить бізнесу Порошенко (ВІДЕО)

За даними джерел в Міноборони України, на військові катери виробництва заводу «Кузня на Рибальському» Петра Порошенка та Ігоря Кононенка вже закладають гроші в Державному оборонне замовлення на наступні роки.

Про це повідомляє програма «Схеми» Радіо Свобода.

 

ПАТ «Завод Кузня на Рибальському» — декомунізована «Ленінська кузня». У заводу два бенефіціара — президент Петро Порошенко і його близький армійський товариш, народний депутат Ігор Кононенко.

За даними видання, США ще з 2014 року готові просто подарувати українським ВМС 30-метрові катера класу Island, які були на службі Берегової охорони США, а нині стоять в порту Балтімора.

Журналісти дізналися зі своїх джерел в Сенаті США, що Україна такому подарунку пручається — нібито з меркантильних мотивів керівництва держави. Згодом це підтвердили і джерела в Пентагоні.

Ввезення американських «Айленд», схоже, частково може сколихнути комерційні плани президентського заводу.

За оцінками фахівців, американські катери краще катери виробництва заводу Порошенко.

Зараз «Айленд» фактично «законсервовані» — це означає, що частина обладнання і систем зняті, тому за технічне обслуговування і поточний ремонт Україна повинна заплатити ще до того, як отримає їх.

За попередніми розрахунками Міністерства оборони, закупівля обладнання та паливно-мастильних матеріалів обійдеться в 1,3 мільйона доларів, ще по 500 тисяч доларів — на підготовку екіпажів, технічне обслуговування та обладнання, 4 мільйони — на ремонт і майже — 3 мільйони на транспортування.

Загалом — трохи більше 10 мільйонів доларів за два катери. Безпосередньо за самі катера Україна платити не повинна.

Ринкова вартість одного такого катера, за оцінками фахівців, в середньому — 25 мільйонів доларів.

Україні побудувати новий катер такого класу на українському заводі буде коштувати 27-35 мільйонів доларів, каже начальник управління кораблебудування Військово-морських сил України Василь Радчук.

За даними «Схем», в оборонному бюджеті вже закладено гроші на нові катери, які Україні обійдуться в середньому в 30 мільйонів доларів за кожен.

Президент — він же власник єдиного працюючого підприємства, яке відбудовує флот, про ситуацію обізнаний, але за кілька років його ініціативи з отримання американських кораблів, суспільство так і не помітило, а на запитання журналістів він відповідати відмовився.

Тим часом Військово-морські сили України, які були змушені перебазуватись із Криму до Одеси, роками намагаються переконати верхівку влади, наскільки державі потрібні американські «Айленди».

Водночас Вашингтон не хоче вступати у відкриту конфронтацію із українською владою та все ще намагається врегулювати це питання непублічно.

На фото: Марина Порошенко розбиває пляшку шампанського о борт військового катера виробництва заводу її чоловіка — президента України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *