Гoтoвi стaтu мiльйoнeрaмu? Нацбанк ввoдuть в обіг 1000-гривневу банкноту і скасовує монети

Дрібні монети перестануть бути платіжним засобом з жовтня 2019 року. Тоді ж буде випущено в обіг «тисячну» купюру

Нацбанк вводить в обіг 1000-гривневу банкноту і скасовує застосування монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок

Національний банк (НБУ) з 25 жовтня вводить в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень, повідомив глава НБУ Яків Смолій під час брифінгу 25 червня.

Останній раз Нацбанк вводив в обіг новий номінал 13 років тому – в 2006 році. Це була банкнота в 500 гривень.

 – З тих пір багато чого змінилося. Зросли доходи українців, середньомісячна заробітна плата в Україні за цей час виросла майже в десять разів. Зараз для отримання середньомісячної заробітної плати необхідно вже не менше 20 банкнот. Як наслідок, стало більше грошей в гаманцях – обсяг готівки в обігу виріс більш ніж в п’ять разів – до майже 380 млрд грн, – пояснив Смолій.

Зовні 1000-гривнева банкнота помітно відрізняється від банкнот інших номіналів. Розмір нової банкноти складає 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

 – Нова банкнота поєднала в собі передові технології дизайну і захисту. По дизайну ця банкнота успадковує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 і 500 грн, – зазначив Яків Смолій.

Монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні і будуть виведені з обігу з 1 жовтня, повідомив глава Національного банку (НБУ) Яків Смолій на брифінгу 25 червня.

Також з обігу поступово виводитися монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.

Таким чином, в найближчому майбутньому монети будуть представлені номіналами 10 і 50 копійок, а також 1, 2, 5 і 10 гривень.

Безкоштовно обміняти виведені з обігу монети можна протягом наступних трьох років:

  • протягом першого року – до 30 вересня 2020 включно – у всіх відділеннях українських банків;
  • протягом трьох років – до 30 вересня 2022 включно – в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль).

У Нацбанку розраховують, що витрати держави і учасників готівкового обігу на виготовлення, обробку, транспортування, зберігання банкнот і монет тепер знизяться.

Вартість виготовлення монет 1, 2 і 5 копійок значно перевищує їх номінальну вартість. Держава зможе економити більше 90 млн грн на рік завдяки зменшенню витрат регулятора на їх виготовлення і обробки, пояснює глава НБУ.

Також Нацбанк представив банкноту номіналом 1000 грн, яку введуть в обіг з 25 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *