Як грім прозвучало в раді: Чиновники відразу похололи – смертна кара за крадіжки, в Зеленського відзначилися жорсткою заявою
Крадіжки чиновників є аморальним вчинком, за який потрібно відповідати. Так само грабуванням є і отримання доходу з утриманням від оподаткування.
Ці речі мають однакову природу. Таку думку у програмі “Перехресний допит” з Катериною Соляр на 24 каналі висловив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев.
За його словами, якщо чиновник краде гроші – це звісно є крадіжкою.
“Це безперечний злочин, особливо у країні, яка воює. Смертну кару за такий злочин треба ввести”,–наголосив Гетманцев.
Він зауважив, що ухилення від оподаткування, можливо, має менший ступінь суспільної небезпеки, але є також аморальною діяльністю.
Гетманцев: Несплата податків – крадіжка не в держави
Водночас нардеп відзначив, що несплата податків – це крадіжка не в держави, а в лікарів, вчителів та поліцейських, які отримують менші зарплати.
“Це крадіжка у лікаря, який їде на 3 тисячі євро до Польщі, емігрує з України, бо тут в нього тут зарплата 8,5 тисяч (гривень). Це крадіжка у вчителя, який іде торгувати на базар. У поліцейського, який отримує менше, ніж охоронець у супермаркеті”, – сказав Гетманцев.
Напередодні голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики розповів, що кадрових перестановок під час засідання 23-24 серпня не буде. Раніше, у мережі з’явилась інформація, що можуть розглянути питання кадрових змін.
За його словами, зокрема на наступному тижні кадрові перестановки не планують розглядати
“Кадрових питань 23 – 24 серпня не буде, точно не на наступному тижні”,– наголосив Гетманцев.
Нагадаємо, що інформацію про кадрові питання на позачерговому засіданні повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк. За його словами, нібито мовитиметься про одного із очільників міністерства.
Що розглядатимуть на позачерговому засіданні
Вже 23 серпня, як відзначив нардеп, планують розглянути заяву чи звернення Верховної Ради до певних міжнародних організацій щодо Кримської платформи.
“Це дуже важливе для нас питання, президентська ініціатива. І фракція монобільшості, і більшість у парламенті, я переконаний, підтримують цю ініціативу”, – зазначив Гетманцев.
Відзначимо! На позачерговій сесії 23 серпня Рада збереться, аби ухвалити резолюцію чи постанову за результатами Кримської платформи.
Водночас 24 серпня планують розглянути законопроєкт про Великий герб. Як відзначив Гетанцев, на етапі схвалення символу – всі вимоги дотримали (тризуб і символ Запорізького війська).
“Все інше питання смаку. Безперечно будуть невдоволені, ті, хто бажатимуть допрацювати (Великий герб ). Можна дискутувати нескінченно”, – додав нардеп.
До слова, 18 серпня, стало відомо, що Рада голосуватиме на засіданні до Дня Незалежності за Великий герб. У “Слузі народу” переконані, що вистачить і голосів тільки їхньої фракції.
За словами Євгенії Кравчук, відповідно до настроїв нардепів, за Великий герб проголосують у першому читанні. Відтак набереться достатня кількість голосів, аби виконати вимогу Конституції.
“Ми монобільшість, тому нам буде достатньо 226 голосів нашої фракції. Я вважаю, що дуже правильно і символічно, щоб 226 голосів дала саме “Слуга народу”, – зауважила Кравчук.