Крaщoгo пoдaрyнкa і гoдi бyлo чeкaти: Зeлeнcький пiшoв нa вeлuкuй крoк для пeнсioнeрiв: Вiдтeпeр людям пeнсiйнoгo вiкy бyдyть…
Варто відзначити, що це рішення є остаточним і не підлягає оскарженню. Такий пільговий вік виходу на пенсію торкнеться перш за все українців, які працюють на шкідливих і важких роботах. У суді пояснили, що багато працівників, погоджуючись на виконання таких робіт, розраховували на певні пільги. Але через закон № 213-VIII залишилися обдуреними.
Подання в КСУ направили 49 народних депутатів за проханням, згодою і обговоренням президента України. Вони оскаржили окремі положення закону № 213 від березня 2015 року.
Хто вийде на пенсію раніше терміну
Вирішено, що ст. 13, ст 14 (ч. 2, п б-г), ст. 54 Закону України “Про пенсійне забезпечення” залишаться без змін для українців, зайнятих на зазначених роботах до 1 квітня 2015 роки (до вступу в силу закону № 213-VIII).
Таким чином, незалежно від місця останньої роботи, на пенсію в «пільговому віці” зможуть вийти такі категорії українців:
1. Працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах , на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці (за списком №1):
- чоловіки після 50 років при стаж менш як 20 років (з них не менше 10 років на шкідливих і важких роботах),
- жінки після 45 років і при стажі роботи не менше 15 років (із них не менше 7,5 років на зазначених роботах).
Тим працівникам, які мають не менше половини стажу на важкі і шкідливих роботах, вік виходу на пенсію зменшують на 1 рік за рік такої роботи (чоловікам), на 1 рік 4 місяці – жінкам.
2. Працівники з повним робочим днем на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці (за списком №2):
- чоловіки після досягнення 55 років при стажі не менш 25 років (з них не менше 12,5 – на зазначених роботах),
- жінки після 50 років, при стажі не менш 20 років (з них не менше 10 років на зазначених роботах).
Тим працівникам, які мають не менше половини стажу на шкідливих і важких роботах по “списку №2”, пенсійний вік зменшують на рік за кожні 2,5 року таких робіт чоловікам і за кожні 2 роки – жінкам.
3. Трактористи-машиністи , зайняті у виробництві сільгосппродукції в колгоспах, радгоспах, інших с / г підприємствах: чоловіки після 55 років, при загальному стажі не менш 25 років (з них не менше 20 років на роботі тракториста-машиніста).
4. Трактористи-машиністи – жінки , і навіть друкарки будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів. Вони можуть піти на відпочинок після 50 років при загальному стажі не менш 20 років (з них – мінімум 15 на зазначеній роботі).
5. Жінки – доярки (оператори машинного доїння) , свинарки-оператори в колгоспах, радгоспах, інших с / г підприємствах після 50 років (при стажі 20 років, з нього не менше 20 років на названій роботі).
6. Жінки, зайняті протягом усього сезону на вирощуванні , збиранні та післязбирального обробки тютюну (після 50 років, при стажі зазначеної роботи не менше 20 років).
7. Робітниці текстильного виробництва , зайняті на верстатах і машинах (за списком виробництв і професій що визначається Кабміном) – після досягнення 50 років, і при стажі на зазначеній роботі не менше 20 років.
8. Жінки – багатодітні матері (п’ять і більше дітей), що працюють в с / г виробництві, можуть вийти на пенсію незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, визначеному Кабміном.життяСвято 28 січня: що заборонене робити сьогодні, все прикмети
9. Водії міського пасажирського транспорту (автобус, тролейбус, трамвай) і великотоннажних автомобілів, зайнятих в технологічному процесі важких і шкідливих виробництв:
- чоловіки після 55 років, при стажі роботи 25 років (на зазначеній роботі не менше 12,5 років,
- жінки після 50 років, при стажі роботи 20 років (не менше 10 років на зазначеній роботі).
Нагадаємо, що в Україні триває реформа щодо збільшення пенсійного віку для жінок – з 55 до 60 років. 2020 рік стане останнім, коли жінки зможуть вийти на заслужений відпочинок до 60-річного віку.