Лiкaрi прuхoвyють cпрaвжню прaвдy про кoрoнaвiрyс. Людина яка пeрeхвoрiє, буде 15 років мyчuтucя від…

Тисячам пацієнтів, переборовшім коронавіруc, загрожує ураження легень, серця та інших органів, причому на одужання піде до 15 років, попереджають фахівці з інтенсивної терапії.

Про це пише авторитетне видання The Times  (Велика Британія)

Збиток, нанесений вірусом безпосередньо, а також інтенсивні медичні процедури, необхідні для порятунку хворих в критичному стані, приведуть до утворення рубців на легких, пошкодження нервів і психологічну травму, попереджає Факультет інтенсивної терапії, який відповідає за підготовку лікарів-реаніматологів в Великобританії.

Аналіз захворюваності коронавірусів в Китаї та інших країнах показує, що у 17% пацієнтів, що поступили в інтенсивну терапію, розвивається синдром гострої дихальної недостатності – летальну захворювання з рівнем смертності близько 40%.

«Вплив коронавируса на інтенсивну терапію в корені змінить методи роботи сестринського і лікарського персоналу під час пандемії і її інтенсивність», – сказав доктор Деніел Брайден, заступник декана Факультету інтенсивної терапії.

Синдром гострої дихальної недостатності викликає потужну запальну реакцію в легенях, яка призводить до витоку рідини з кровоносних судин в простору, де належить бути повітрю. Дихання без медичної допомоги стає неможливим.

Лікарям інтенсивної терапії цей синдром знаком, тому що він супроводжує такі інфекції, як грип і пневмонія, а також травми грудної клітини. На його частку припадає близько 10% випадків інтенсивної терапії, проте зі спалахом коронавируса число пацієнтів з синдромом гострої дихальної недостатності зросте аж до критичної нестачі ліжок для інтенсивної терапії.

У Великобританії таких налічується близько 4 000 – на душу населення це набагато менше, ніж в країнах Євросоюзу, – причому до 80% вже зайняті пацієнтами з іншими захворюваннями

«Смертність від синдрому гострої дихальної недостатності становить від 30 до 40%, – говорить Майкл Меттей, професор медицини Каліфорнійського університету в Сан-Франциско і загальновизнаний експерт по цій хворобі. – Ніякого спеціального лікування не існує, хіба що приспати пацієнта і покласти його в апарат штучної вентиляції легенів для відновлення. У тих, що вижили згодом значно обмежена рухова активність і спостерігається знижений фізичний якість життя через яскраво вираженого виснаження м’язів і слабкості ».

Ейлін Рубін провела кілька тижнів в медикаментозної коми, коли у неї розвинувся синдром гострої дихальної недостатності після легеневої інфекції. Зараз вона керує американським фондом по боротьбі з цією хворобою. «Це як ніби ти задихаєшся і тонеш в повітрі. І навіть якщо одужаєш, збиток залишиться на довгі роки. Ті з нас, у кого був цей синдром, живуть в постійному страху перед коронавірусів і його наслідками ».

Марк Гріффітс, професор медицини критичних станів Національного інституту серця і легенів в Лондоні і один з провідних британських експертів з цього захворювання, говорить, що повне одужання може зайняти місяці або навіть роки. «Ті, що вижили зазвичай страждають від м’язової слабкості і психоневрологічних проблем, так що протягом року після виписки з інтенсивної терапії на роботу повертається менше 50%, – зазначив він у своїй статті. – У багатьох спостерігаються такі фізичні вади, як контрактури суглобів, стеноз трахеї і косметичні проблеми, пов’язані з рубцюванням ».

Факультет інтенсивної терапії вважає, що до «суб’єктивно нормального» рівня легкі відновлюються за півроку, але навіть в цьому випадку спостерігаються залишкові симптоми на зразок зниження здатності до фізичних навантажень. «У інших процес відновлення може зайняти до 15 років», – відзначили фахівці.

Лікарі попереджають і про пошкодження інших органів. «Подібно ряду інших вірусних заболеваніяй, дія коронавируса одними легенями не обмежується. Можливе ураження серця – від запалення (міокардиту) до серцевої недостатності ».

«У важких пацієнтів перспективи дуже серйозні», – говорить співробітниця відділення інтенсивної терапії Халлского університету Ніки Кредланд, глава Британської асоціації медсестер інтенсивної терапії. Вона попередила, що лікарям доведеться «важкий вибір», кого лікувати в першу чергу. У медиків цей процес називається тріажа або сортування. Вона сказала: «Якщо ми побачимо цифри рівня італійських, нам доведеться відібрати пацієнтів з кращими шансами на виживання. З іншими доведеться піти на ризик і залишити їх в звичайному відділенні ».

Однак є проблиск надії. Американське управління у справах продовольства і медикаментів недавно вирішило прискорити розробку нової терапії проти синдрому гострої дихальної недостатності, яка показала багатообіцяючі результати під час клінічних випробувань. Інші відомства, в тому числі Управління перспективних досліджень і розробок в галузі біомедицини, дадуть свою оцінку, щоб прискорити її розробку.

Медичний директор фонду Національної служби охорони здоров’я при Лондонському університетському коледжі Джефф Беллінган тестував методику від американської біотехнологічної компанії «Атерсіс» (Athersys). У кров пацієнтів вводяться спеціальні стовбурові клітини, щоб зупинити руйнівний запалення легенів.

«Клінічні випробування обнадіюють, – сказав Беллінган. – Наше лікування дозволило вдвічі знизити смертність, скоротити тривалість інтенсивної терапії та забезпечити пацієнтам значне поліпшення якості життя після виписки. На тлі загрози коронавируса це може бути дуже важливо ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *