Поки ви спали, ООН працювала у поті чола. І це на порозі Різдва! Україну можна привітати з двома важливими резолюціями ООН
Поки ви спали, ООН працювала у поті чола (це у суботу ввечері на порозі різдвяних свят!).
Генеральна асамблея щойно ухвалила ще одну дуже важливу “кримську” резолюцію. “Про ситуацію з правами людини в Автономній республіці Крим і місті Севастополь, Україна”. 65 “за”, 27 “проти”, 70 утрималися. “Проти” знову найнетральніша Білорусь і найпрогресивніша Вірменія…
Це третя резолюція ООН щодо порушень Росією прав людини в окупованому Криму за останні три роки. Перші дві були ухвалені у 2016 і 2017 роках.
Цього року документ містить низку нових статей:
– у всіх документах ООН і всіх її агенцій тепер буде використовуватися лише таке формулювання:
“Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією”
– як і у резолюціі щодо мілітаризації Криму у понеділок, нова і однозначна мова щодо Криму:
“Підтверджуючи, що силове захоплення Криму є незаконним і порушує міжнародне право, і також підтверджуючи, що ці території мають бути повернуті”
– у резолюції основна увага приділена політв’язням. Це буде особливо цікаво для Maria Tomak, Ольга Решетилова, Olexandra Matviychuk. Найголовніше: Олег Сенцов, Володимир Балух та Емір-Усеїн Куку називаються поіменно у тексті резолюції. Це взагалі надзвичайна рідкість, щоб у резолюціях ООН називалися імена політв’язнів. Останні відомі такі випадки в історії – це Нельсон Мандела і Аун Сан Су Чжі.
– вимагається щоби до українських політв’язнів застосовувалися “Правила Нельсона Мандели” (Мінімальні стандартні правила поводження з в’язнями). Особливо для тих, хто оголосив голодування. Вимагається доступ до всіх політв’язнів для Червоного Хреста, Європейського комітету із запобігання тортурам, а також українських консулів і уповноваженого з прав людини, згідно Віденської конвенції.
-засуджуються тортури, “вибивання” свідчень у політично мотивованих переслідуваннях, примус у російське громадянство і набір в армію, викрадення і зникнення людей, обмеження свободи совісті і свободи слова і ще багато порушень Росією прав людини в окупованому Криму.
– Генеральний Секретар ООН має підготувати на наступну сесію спеціальну доповідь про виконання цієї резолюції і рекомендації до її впровадження.
Більше інформації – у новинах Укрінформу у коментарях до цього посту.
Україну можна привітати з двома важливими “кримськими” резолюціями ООН за один тиждень!