Предмет, який зображений на фото (1983 рік) був майже в кожній домівці. А ви знаєте для чого він?

А ви знаєете що за придмет зображений на фото?

У той час в будь-якому магазині, де був відділ супутніх товарів був ось такий набір.

Коштував він по різному, але середня ціна за Радянським Союзом була близько 3 рублів.

І так питання:

Що це за набір і для яких цілей він використовувався?

Декілька підказок:

  • Подібні набори стали масово виробляти ще в 60-і роки, випускали його багато підприємств Радянського Союзу, в тому числі і оборонні підприємства. Для заводів які випускали ці набори – ця одиниця в виробничому циклі була дуже вигідна. Промислові витрати були мінімальні, а прибуток виходив відчутний. Тим більше цей виріб був зовсім не складним у виготовленні і до нього не було ГОСТів як таких.
  • Свого часу випущено їх було досить багато, тому такі набори без праці можна знайти на різних інтернет майданчиках з продажу старих речей та антикваріату.
  • Сьогодні багато підприємців в Китаї випускають такі набори, які виконані за принципом радянських. Але у китайських, є невеликий мінус (якщо можна це так назвати) – вони силіконові, і на відміну від радянського вироби мають досить неприємний запах, від якого майже неможливо позбутися. У радянського, кондового набору такого мінуса немає.
  • Важливим елементами в цьому наборі є засувки. У більшості моделей їх було дві, на ринку були декілька інших наборів де застосовувалися чотири засувки, але споживачі вважали цю модель не дуже вдалою у використанні. Ці засувки постійно губилися, і деякі виробники випускали набори з додатковими засувками.
  • Цей набір, як не дивно це звучить побічно пов’язаний з тваринним світом. Зверніть увагу на ключове слово -непрямо. Набір був пов’язаний з такими представниками тваринного світу як: ведмідь, курка, качка, півень. Різні набори були пов’язані з різними тваринами. Деякі набори були пов’язані з іншою тематикою: буквами, геометричними фігурами і так далі.
  • Продукт, який виходить за допомогою цього набору знаком кожен, в нашій країні майже неможливо знайти людину яка його не пробувала. Коріння цього явища простежуються ще XVII-XVIII століттях. Цей продукт дійшов до наших часів, і зараз багато підприємств його випускають і його можна знайти в продажу в наших магазинах. І навіть з’явилося крафтовий напрямок, сьогодні на ринку багато цього продукту вже з добавкою слова “Крафт”. Деякі навіть працюють з радянськими наборами, про які сьогодні йдеться.
  • За радянських часів, деякі несвідомі громадяни купували кілька таких наборів для дому (а цей прилад, як раз зроблений для домашнього використання), з їх допомогою робили продукт, заради якого він був і придуманий і починали займатися як зараз кажуть підприємницькою діяльність. Вони продавали цей продукт на ринках, стихійний торгових точках для садівників і городників.
  • Цих громадян ганяла міліція і дружинники. Деяких штрафували і якщо у цієї людини була робота, висилали на неї так званий лист ганьби. Ці підприємливі громадяни окупали вартість таких наборів буквально протягом двох або трьох днів.

На цьому все, і так знавці СРСР – що за набір на фото і яке його призначення?

Свою відповідь пишіть в коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *