Розсекречено заборонені раніше фото з СРСР: На ці знімки не можливо дивитися без сліз, хоча зараз мабуть ще гірше…
У Радянському Союзі незважаючи на нав’язуваний образ спортивної здорової людини-трудяги, алкоголізм був і навіть процвітав. Деякі кадри з тих “золотих” часів доводять, що люди зовсім не дивувалися лежавшому під парканом п’яниці. Явище, з яким намагалися боротися в горбачовські часи, було і процвітало, навіть всупереч” сухому закону” 80-х.
Лякаючими кадрами побуту радянських п’яниць поділився відомий блогер Максим Мирович на сторінці LiveJournal.
Блогер нагадав, що алкашів не соромлячись показували в кіно. Наприклад, геніальний Борислав Брондуков (до речі, сама людина непитуща) зіграв таких класичних радянських алкоголіків відразу в декількох фільмах – наприклад, “Афоня” або “Сто грамів для хоробрості”.
“Зрозуміло, алкоголізм існував і в інших країнах, але в СРСР алкоголізм мав досить багато специфічних рис – починаючи від соціального і професійного статусу питущих і закінчуючи їх зовнішнім виглядом. Радянські алкоголіки виглядали досить колоритно – це було обумовлено їх соціальним і професійним статусом, а також видом міцних напоїв – “клас-гегемон” в пізньому СРСР пив практично все, що горить”, – пише Мирович.
Радянських алкоголіків часто можна було зустріти на заводських прохідних. Причому таких не звільняли, намагаючись “перевиховувати”.
“Алкоголік знав, що він в будь-якому випадку залишиться на робочому місці, а всі догани і товариські суди були йому до лампочки. Загалом, дуже часто серед виходять людей, що виходили з заводу, можна було зустріти приблизно такий контингент, багато хто поспішав в найближчі з прохідною вино-горілчані магазини, щоб “відпочити”, – додав блогер.
Відповідний контингент наповнював масові черги за спиртним після введення сухого закону в 1985-му. Тоді алкоголь продавався лише в певний час в певних магазинах.
“Практично завжди в чергах була тиснява, вона виникала через обмеження продажу спиртного “в одні руки “- коли доходила черга до чергового стражденного, до нього через всю чергу протискався товариш по чарці, який нібито “стояв разом з ним”, щоб купити в два рази більше спиртного. До слова, легендарне “третім будеш?” народилося приблизно в ті ж часи”, – розповідає Максим Мирович.
А ось пиво за часів СРСР продавалося практично скрізь. Адже напій вважався тоді мало не безалкогольним і дія “сухого закону” на пінне не поширювалася.
Іноді алкаші впивалися і валялися прямо в парках, на зупинках громадського транспорту і в інших громадських місцях.
“Що найстрашніше – алкаші, що валяються, нікого не бентежили, не лякали і не дивували. Вони були абсолютно інтегральною частиною навколишнього ландшафту”, – додав Мирович.
Так виглядали радянські алкоголіки (mirovich.media)
Раніше ми писали про заборонені фото з радянських