НАТО посилить свою присутність у Чорному морі та в Прибалтиці, Альянс виділить необхідні ресурси для послаблення російських сил у відповідних регіонах
Про це йдеться у дописі на сторінці в Facebook голови постійної української делегації у Парламентській асамблеї НАТО, народного депутата Ірини Фріз.
Так, у НАТО розглянули запропоновані Україною правки в резолюцію організації.
«На Комітеті з питань оборони та безпеки NATO Андрій Левус та Юрій Береза представили та захистили внесену нашою делегацією правку в резолюцію «Посилення натівських сил стримування на сході» щодо забезпечення стійкості та готовності посиленої подальшої присутності НАТО в Прибалтиці, Польщі та Чорному морі», – йдеться у повідомленні.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Що стосується Криму, то в документі зазначається: виділити необхідні ресурси для послаблення російських систем А2/AD, які розташовані біля країн Балтії в Калінінграді та Чорноморському регіоні в Криму, за допомогою таких засобів як придбання передових винищувальних реактивних літаків, систем перешкод і ракетних систем високої точності.
У той же час, комітет одноголосно підтримав резолюцію до доповіді «Протидія гібридним загрозам Росії» разом із внесеною правкою, що стосується Криму.
«У резолюції до доповіді Лорда Джоплінга «Протидія гібридним загрозам Росії» враховано новий параграф, який було внесено нашою делегацією. Його зміст такий: засуджуючи незаконне будівництво керченського мосту Росією, а також політику Росії щодо вибіркової відмови в доступі та безпідставної затримки українських та міжнародних суден в Азовському морі, сильно занепокоєні новими загрозами безпеці, економіці та екології в цьому регіоні», – зазначила голова делегації.
Також додамо, що Дії Росії в Азовському морі спрямовані на здійснення політичного тиску на Україну і завдання їй економічних збитків.
Про це заявив глава МЗС Естонії Свен Міксер.
За його словами, ситуація «потребує посиленої міжнародної уваги», Естонія закликає РФ припинити діяльність, спрямовану «на пошук конфліктів і поважати міжнародне право».
Міксер також заявив, що Естонія підтримує територіальну цілісність України.
Джерело