Тільки не впадіть зі стільця! Оприлюднено нову зарплату глави «Нафтогазу» Коболєва: сума космічна
Генеральний директор НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв отримує річну зарплату в розмірі близько 342 млн гривень.Про корупційні схеми в компанії і непомірно високі зарплати керівної верхівки розмірковує у своєму блозі на Economist.ua Георгій Милославський.
У зв’язку з обуренням в суспільстві з приводу високих зарплат Коболєва і його команди, Кабінет Міністрів України -100%-ий власник НАК «Нафтогаз» вирішив знизити апетити мендежменту компанії.
Так, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Камбін не буде пролонгувати контракт з чинним главою правління НАК «Нафтогаз» Андрієм Коболєвим, який завершується 22 березня 2019 року.
Сам Андрій Коболєв не згоден з таким рішенням і зголосився працювати безоплатно.
Примітно, що ще до перемоги в Стокгольмському арбітражному суді керівництву «Нафтогазу» була виплачена премія в розмірі 1% від виграних $ 2,6 млрд. Так, 40 співробітникам компанії перерахували першу частину премії в розмірі $ 20,7 млн в травні минулого року. Друга частина повинна бути виплачена протягом трьох років, якщо стягнення з Газпрому пройде успішно.
Левову частину премії – 70% – розділили між собою Андрій Коболєв і тодішній головний виконавчий директор Юрій Вітренко.
При цьому основний дохід у вигляді зарплати керівної верхівки підприємства просто приголомшує. У компенсаційному пакеті Андрія Коболєва, розробленому наглядовою радою НАК «Нафтогаз України», йдеться про те, що його щомісячна зарплата становить 2,082 мільйона гривень. Також він отримує премії у відсотках до місячного і річного окладів.
За підрахунками виходить, що середній річний оклад Андрія Коболєва становить близько 10,514 мільйона гривень, а з урахуванням премій – це космічна сума – 126 169 200 гривень.
Розрахунки такі: квартальна премія за рік – 24 984 000 гривень; річна премія за досягнення цілей і показників – 24 984 000 гривень; премія за реалізацію цілей в середньострокових проектах – 24 984 000 гривень; премія за особливі досягнення – 12 492 000 гривень; премія за реалізацію цілей в довгострокових проектах – 12 492 000 гривень; матеріальна допомога на оздоровлення – 1 249 200 гривень.
Також у доходи Коболєва входить і велика премія в розмірі 216 млн гривень за виграш в Стокгольмському арбітражі.
На такі преміальні виплати в «Нафтогазі» звернули увагу в ГПУ і НАБУ, відкривши кримінальні виробництва. Також в 2018 році Кабмін заборонив виплачувати бонуси і винагороди в інших державних компаніях. Але невідомо, наскільки результативними будуть такі заходи.
В цілому, в порівнянні з зарплатою в розмірі 342 млн гривень, річний дохід глави МВФ – 12 636 000 гривень – здається дрібницею.
Цікаво, що якщо перестати платити таку приголомшливо високу зарплату топ-менеджеру «Нафтогазу», щорічно можна підвищувати пенсію кожному пенсіонеру на 30 гривень або сформувати бюджет районного міста України.