Тримайте себе в руках! В мережу злили перші посади і призначення Зеленського: «дуже гучні прізвища»
Володимир Зеленський зробить перші призначення в день інавгурації. Про це в відео-інтерв’ю Politeka розповів політолог Андрій Золотарьов.
За його словами, українці пробачають Зеленському чимало – і неформатну поведінку, і божевільний епатаж. Але натомість від нього чекають одного – рішучих дій. В тому числі, оголошення кадрових рішень.
В Зе-штабі поки старанно зберігають секретність і кажуть, що імена на топ-посади будуть названі пізніше. Однак деякі імена в тому чи іншому контексті все ж вже прозвучали. Як від самого Зеленського, так і в різних ЗМІ. Усі наступні прізвища – поки що просто припущення, засновані на відкритих джерелах.
Міністерство оборони і секретар РНБО
В контексті цих постів найбільш часто згадується два прізвища – Апаршин і Гриценко.
Іван Апаршин 18 квітня в ефірі телеканалу “1+1” був представлений Володимиром Зеленським як член його команди, експерт з безпеки та оборони.
Де був до цього
У 2010 – 2011 роках Апаршин був начальником управління політики у сфері оборони і безпеки Секретаріату Кабінету міністрів України.
В 2011-2014 – був заступником директора департаменту фахової експертизи, начальником управління експертизи у сфері безпеки і оборони, Секретаріату Кабінету міністрів України при прем’єр-міністрові Миколі Азарові.
У своєму виступі Апаршин виступив за перехід на контрактну армію до 2024 року і вступ до НАТО.
Спочатку на цих виборах був у команді кандидата в президенти Анатолія Гриценка (і навіть був названий ним кандидатом на пост міністра оборони в разі перемоги). До речі, прізвище Гриценко – теж досить часто згадується в контексті можливого посади міністра оборони.
Втім, у штабі Зеленського переговори з Гриценком про можливу посаду заперечують.
Щодо кандидатури на посаду глави Генштабу сам Володимир Зеленський сказав наступне:
“З приводу Генерального штабу у нас є дуже серйозні хлопці, у яких є авторитет в армії. Це діючі генерали. Ви їх обов’язково побачите. Побачите весь склад команди Володимира Зеленського. Я не маю права називати їх імен, тому що є домовленості з цими генералами. Це дуже серйозна історія“.
Міністерство закордонних справ
Раніше кандидатом на цей пост найбільш часто називали члена команди Зеленського, колишнього міністра фінансів Олександра Данилюка.
Проте сам Данилюк в коментарі “Українській правді” заявив, що його “не цікавить” можливе призначення на посаду глави МЗС.
За інформацією “Європейської правди“, у Зе-команді є розуміння, що роботу над зовнішньою політикою необхідно доручити не “новим політикам”, а кар’єрним дипломатам, чого, до речі, чекають західні партнери.
“Зараз в штабі Зеленського вже з’явилися міжнародники, яких так не вистачало на початку кампанії (і ті імена, які доводилося чути, надають оптимізму). У той же час рішення про ймовірний розподіл посад ще не прийнято“, – пишуть у виданні.
Глава СБУ
В контексті посади голови СБУ у ЗМІ поки звучало тільки одне прізвище – це Ігор Смешко. Однак сам Смешко можливість такого призначення спростував, а у штабі Зеленського заявили, що інформація в ЗМІ щодо можливих призначень “заснована на домислах і припущеннях”.
Тому тут також все ще чекаємо ясність.
Глава ГПУ
На брифінгу 21 квітня після оголошення екзит-полів Володимир Зеленський назвав нинішнього главу Генпрокуратури Юрія Луценка представником “старої команди”.
“Ми будемо призначати нових людей. І це відноситься не тільки до пана Луценка“, – сказав він.
Можливими кандидатами на цей пост у ЗМІ називають заступника голови Департаменту міжнародно-правового співробітництва у ГПУ Костянтина Кулика і колишнього першого заступника глави ГПУ Миколу Голомшу, раніше звільненого згідно закону про люстрацію.
Важливо
Потрібно не забувати, що згідно Конституції одного бажання Зеленського призначити певну людину на посаду – мало.
Подання про призначення на посади міністра оборони, голови СБУ та голови МЗС президент вносить на затвердження Верховної Ради. Главу ГПУ президент України також призначає за згодою парламенту.
«Люди повинні почути головне – що Україна не бідна країна, Україна країна пограбована. Але навіть в нинішньому жалюгідному економічному становищі у нас залишився єдиний ресурс – економічна свобода. Тобто, Зеленський повинен дати людям можливість заробляти», – резюмує Золотарьов.
Нагадаємо, Володимир Зеленський не став запрошувати президента Росії Володимира Путіна на свою інавгурацію.
Верховна Рада України нарешті визначилася з датою інавгурації переможця президентських виборів. Як стало відомо, Володимир Зеленський вступить в свої обов’язки глави держави в понеділок, 20 травня.
На тлі старту підготовки до цього заходу стало відомо, що обраний президент України не став запрошувати на свою інавгурацію Володимира Путіна. Про це прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков розповів російським ЗМІ.
З його заяв зрозуміло, що в Кремлі явно незадоволені таким ставленням з боку нового президента України. «Наскільки я знаю, ніяких не було запрошень, ні на яких рівнях», – заявив він.