Це реальна загроза! Турчинов зробив гучну заяву
Щороку від наркоманії, алкоголізму та пов’язаних із ними захворювань вмирають близько 120 тисяч українців. Загальна ж кількість наркозалежних у країні сягнула позначки в мільйон, а проблеми зі спиртним мають іще більше людей.
Такі дані навів секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов. За його інформацією, вказані цифри щороку зростають на 10-15%. “Тобто від цієї пошесті ми втрачаємо на кілька порядків більше українців, ніж на полі бою”, – констатував він.
Секретар РНБО відзначив нестачу системного підходу до протидії наркоманії та алкоголізму в державі. “Щороку для протидії цьому злу дедалі більше релігійних організацій та церков без будь-якої підтримки держави створюють реабілітаційні центри. На відміну від державних лікарень, незважаючи на великі складнощі з матеріально-технічним забезпеченням, такі центри діють достатньо ефективно. Але замість підтримки, про що свідчать листи, які надходять до мене, спостерігається протидія їх роботі з боку силових структур. Здається, замість активної боротьби з наркотрафіком, наркодилерами та мережами розповсюдження наркотиків, силовики більш натхненно борються саме з реабілітаційними центрами, закривають їх та переслідують тих, хто їх відкрив”, – пояснив Турчинов.
З огляду на це він запропонував провести спільну з МОЗ, МВС та іншими силовиками нараду, на котру можна було б запросити представників релігійних та громадських організацій. Метою Турчинов бачить напрацювання спільної стратегії протидії небезпеці, котра загрожує українцям. “Тільки об’єднавши зусилля державних інституцій та громадянського суспільства, ми зможемо захистити націю та нашу молодь від цієї навали”, – підсумував він.
Андрій Ілларіонов, екс-радник президента Росії В. Путіна, вважає, що Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов і Арсен Аваков своєю бездіяльністю і закликами не втручатися допомогли Росії захопити Донецьк, Луганськ і приєднати Крим.
У лютому 2015 року Турчинов висловився за заборону всім суддям виїжджати за кордон до завершення процесу люстрації і «до того часу, як вони самі будуть сидіти на лаві підсудних» через те, що «судді стали адвокатами злочинців». Це було розцінено як посягання на порушення презумпції невинуватості, конституційно гарантованої кожному свободи пересування та права вільно залишати територію України.