Важлuво!! «Вонu вночі вuносuлu матеріалu з кабінетів». Прокурор Кулик заявляє про знuкнення частuнu матеріалів справu Курченка

Також Костянтин Кулик володіє інформацією про підготовку його арешту.

Заступник голови Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури, голова відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Костянтин Кулик заявляє про зникнення частини матеріалів скандальної «справи Курченка». Як передає кореспондент УНІАН, про це Кулик сказав журналістам на виході з будівлі Генпрокуратури сьогодні. «Вночі виносились матеріали з кабінетів.

Я не розумію, де частина матеріалів. Скасували підозру Ложкіну, Гонтаревій, Стеценку й Філатову. Я не згоден, це все було відповідно до КПК», — наголосив Кулик. Крім того, Кулик заявив: «Мені просто сказали, що зараз вдома плануються обшуки й арешт мій, тому я поїду займатися своїми питаннями».

Разом з тим, прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook написала: «Офіційно повідомляю: ГПУ не реєструвала кримінальне провадження проти прокурора Костянтина Кулика. Наголошую: прокурор Кулик не викликався на допит, не заплановано обшуків у нього вдома і відповідно — не може йти мова про його арешт. Уточню, що ДБР також не реєструвало провадження».

Як повідомляв УНІАН, 28 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Департамент міжнародно-правової співпраці ГПУ завершив розслідування щодо українського бізнесмена Сергія Курченка. За його словами, Курченко підозрюється в участі в злочинній організації екс-президента Віктора Януковича і здійсненні в її складі особливо тяжких злочинів проти держави Україна.

Луценко зазначив, що під час розслідування злочинів повідомлено про підозри 98 особам, зокрема й високопоставленим чиновникам, з них 12 — вищі посадові особи центральних органів виконавчої влади, а також Національного банку України, шість керівників обласних державних адміністрацій, 14 осіб керівного складу державних підприємств. Того ж дня Кулик заявив про те, що фігурантами справи Курченка, яким ГПУ оголосила про підозру, є екс-глава Адміністрації президента України Борис Ложкін, екс-голова НБУ Валерія Гонтарева, екс-міністр екології Микола Злочевський, чинний заступник голови АПУ Олексій Філатов й інші топ-чиновники. Відповідну заяву Кулика було передано журналістам. Її оприлюднила в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» 28 березня ведуча Наталія Мосейчук. «У зв’язку із суперечливою інформацією, яку поширюють мої колеги з ГПУ, вважаю за важливе зробити таку заяву: я є прокурором у справі Курченка. Ця справа розслідувалася 5 років, і обсяг доказів злочинної діяльності угруповання становить понад 3 тисяч томів.

Рік тому суд дав дозвіл на спецрозслідування щодо Курченка, і останнім часом група прокурорів займалася документальним оформленням матеріалів справи і написанням підозр причетним особам в остаточному вигляді», — йдеться в заяві Кулика, оприлюдненій Мосейчук. За даними Кулика, підозра особисто Курченку складається із 1360 сторінок і включає в себе епізоди за змовою різних осіб при скоєнні різних злочинів. «Для того, щоб направити справу Курченка в суд, необхідно ухвалити процесуальні рішення і щодо його поплічників.

Щонайменше, у чотирьох різних епізодах поплічниками Сергія Курченка виявились: Ложкін, Шверк, Філатов, Гонтарева, Стеценко, Злочевський й інші особи. З них до сьогодні неохопленими офіційними підозрами залишалися громадяни Ложкін, Філатов, Шверк, Гонтарева, Стеценко і Злочевський. Стверджую, що без пред’явлення їм офіційних підозр неможливо було завершити кримінальну справу щодо Сергія Курченка. 96 підозр із 98, що фігурують у цьому масштабному розслідуванні, підписував особисто я. Ці документи як вручалися особисто, так і надсилалися підозрюваним поштою», — йдеться в заяві Кулика.

 

За його словами, цих фігурантів не викликали до Генпрокуратури, бо вони нібито входять до так званої «касти недоторканних». «Чому не викликали цих фігурантів у ГПУ для вручення підозри повістками, а пішли шляхом надсилання документів поштою? Відповідь очевидна для громадян України. На жаль, у нашій країні є «каста недоторканних».

Також очевидно, що б сталося в разі спроби офіційно встановити адреси їх фактичного проживання для вручення підозр нарочним. Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє при обставинах, коли місце проживання особи не відоме, направляти процесуальні документи за місцем їх реєстрації. Я скористався цим положенням КПК», — наголошується у зверненні прокурора Кулика.

Заступник голови департаменту ГПУ наголосив, що епізоди щодо згаданих осіб фактично розслідувані, і «слідство у них може бути в нормальному режимі завершено упродовж двох місяців».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *