Всі лічильники, які ми перевіряли, виявилися налаштованими на режим подвійного тарифу! А Ви свiй перeвіpяли?

Вчені випадково помітили, що домашній електролічильник завищує рівно в два рази.

Як? А через неправильний підрахунок електронних імпульсів. Всі лічильники, які ми перевіряли, працювали в режимі подвійного тарифу! Як перевірити? Читайте!

На фото показаний звичайний електролічильник, подивіться на виділене в зеленій рамці.

Ці цифри означають, що в даному лічильнику 1 кіловат * година набігає через кожні 3200 імпульсів, які відображає світлодіод А. Ці електронні імпульси рахують механічні коліщатка лічильника. Кожен три тисячі двохсотий імпульс відраховує кіловат * год.

Але такий лічильник з облудними встановленими даними може налічувати кіловат * годину не за належних 3200, а за 1600 імпульсів. Тобто, в два рази швидше мотає.

Щоб перевірити свій лічильник, зовсім не обов’язково сидіти біля нього і рахувати всі 3200 імпульсів. Правий «сегмент» приладу показує не кіловати, а соті частки кіловата. Цей «сегмент» розділений на 100 частин. Кожні підраховані 1 / 100kW відзначаються клацанням і коліщатко прокручується на одну поділку. Тобто, наш лічильник повинен клацати кожні 3200/100 = 32 імпульси (моргання світлодіода), ваш – А / 100 імпульсу.

Якщо лічильник налаштований неправильно, він буде клацати частіше – у нас кожні 16 імпульсів замість 32. Тобто, основне завдання – перевірка відповідності заявленого виробником приладу кількості імпульсів кожній кіловат * годині з реальним числом імпульсів, шляхом підрахунку і підтвердження (або спростування), що за А / 100 імпульсів дійсно набігає 0.01 кіловат.

Ми, до речі, встановили, що наш лічильник завищує рівно в два рази. А ваш?

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *