Чoрнuй дeнь для Рoсiї! Євpопeйcькi лiдeрu oднoгoлoснo зaявuлu, щo вiдмoвляютьcя вiд рoсiйcькoгo…

Країни Європейського Союзу різко скорочують обсяги купівлі газу в Росії, проте підписаний “Газпромом” контракт ставить російську компанію в дуже складну ситуацію.

Ситуація на газовому ринку Європи вже найближчим часом може обернутися тяжким ударом для російського “Газпрому”. Обсяги прокачування газу в країни Європейського Союзу постійно падають, проте умови підписаного з Україною контракту ставлять російську компанію в дуже складну ситуацію.

Відомий російський експерт Ель Мюрид на своїй сторінці в соціальній мережі  Facebook пише, що за два місяці 2020 року загальний обсяг транзиту газу через Україну склав 6,36 млрд кубометрів. У річному обчисленні це приблизно 38,7 млрд кубометрів, що значно менше запланованих 60 млрд кубометрів цього року.

Однак “Газпром” підписав контракт з Україною згідно з правилом “качай або плати”. Транзит в порівнянні з минулим роком впав удвічі. При цьому, судячи з ситуації на початок року, обсяг покупки Європою газу буде істотно нижче, a значить виручка “Газпрому” різко впаде. Ситуація ускладнюється катастрофою в російській економіці, з якої впоратися російська влада поки не можуть.

Ель Мюрид зазначив, що погіршує ситуацію погіршення відносин з Туреччиною, що також б’є по газовим інтересам Росії, а покупці “блакитного палива” в Європі постійно скорочують обсяги покупки. “Падіння обсягів транзиту в Європу в цьому році, як видно, буде вкрай значним …  Будівництво транзитного коридору в Європу з боку” Турецького потоку “поступово починає відставати від графіка, і знову ж таки – в Болгарії. Втім, поки на південному напрямку тверде рішення купувати російський газ висловила тільки Сербія.

Туреччина в цьому році ще сильніше закрутить вентиль – по всій видимості, російський газ на турецькому ринку знову здасть позиції. Саме час міняти керівництво “Газпрому”, щоб нове могло розвести руками і кивнути на своїх попередників, які провалили все, що взагалі можна провалити. Втім, обстановка в економіці і без “Газпрому” починає нагадувати справжню катастрофу, на тлі якої газові проблеми будуть здаватися дрібницею.

Хоча і з цією катастрофою влада вирішила справлятися звично – конституційний переворот з подальшим переформатуванням керівних крісел надійно прикриє будь-які проблеми в економіці “, – пише Ель Мюрид.

До цього повідомлялося, що Вашингтон має намір ввести додаткові санкції проти російського газопроводу ” Північний потік – 2 “, якщо Кремль спробує добудувати його самостійно.

Відповідний законопроект вже готовий. До цього в Atlantic Council заявили, вони переконані в тому, що в зв’язку з введенням санкцій США проти проекту ” Північний потік 2″ його будівництво затягнеться на кілька років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *